Реклама | Adv
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
  • Rotator
Сообщения форума
Реклама | Adv

Piaskownica - Załoga 2.0 - Wątek Główny

Дата: 26.07.2021 14:53:32
View PostYubers, on 21 July 2021 - 08:02 PM, said:   No właśnie nie wiem czemu przy poprzednim teście temat rozszedł się po kościach a już wtedy obowiązywał ten limit 31 grudnia. Czyli rozumiem iż taki plan póki co jest w grze i możemy liczyć na taki automat? Bo takie coś od stycznia pozwoli tworzyć sobie multum nowych zapasowych załóg, jeśli limit użyteczności książek zostanie utrzymany do 80 lvl.

P.S. Ja jednak jestem wciąż za lvl 90 (pozwoli to ewentualnie rozdysponować 3 talenty), ale niektóre umiejętności WYMAGAJĄ rebalansu - ten kto oprogramował camo, że 100% daje dwukrotność podstawowej wartości camo pojazdu, to chyba mu sufit na łeb spadł... Teraz jest 41% wartości bazowej o ile pamiętam ostatni film na YT (i chyba zawsze to jakieś ok 43% było) a i tak można zrobić niewidzialne czołgi :sceptic:  

ApocalipticSnowflake:   Aktualnie to co jest na Piaskownicy to jest tylko "placeholder".  Pracujemy nad lepszym rozwiązaniem. 

View Postsante_Paulus, on 21 July 2021 - 08:08 PM, said:   Wyjaśnię na przykładzie o co mi chodzi.   Wariant 1: Mamy 4 śnieżynki do rekrutacji. Jeśli ich nie zrekrutujemy dostaniemy za nie, załóżmy, tyle xpa co potrzeba na wyszkolenie 2 perków w postaci podręczników. A śnieżynki zostaną zamienione w instruktorów. Będzie to razem: 4x 420 000 xp (w przybliżeniu) = 1 680 000 w podręczniku. Robimy nową załogę w nowym systemie (powiedzmy że za gold czyli od razu 10 poziom) i dajemy jej to doświadczenie.  Wyjdzie nam załoga z 52 punktami. Dołóżmy jej teraz 6 podręczników 250k xp ale już własnych nie tych z rekompensaty za te śnieżynki, jeśli nie mamy uniwersalnych to musimy zapłacić 12 melonów kredek. Otrzymamy załogę 65 poziomów.   Wariant 2: Mamy te 4 śnieżynki, rekrutujemy je na załogę dla której już mamy przeznaczenie, bo np. nie mamy jeszcze jakiejś linii ale będziemy ją robić. Dołóżmy im taką samą ilość podręczników czyli 6 x 250k xp ( nie mamy wtedy tych z rekompensaty za śnieżynki bo je zrekrutowaliśmy). Załoga śnieżynek będzie miała wówczas: 3 perki pełne, perk zerowy, razem 4 i 59% piątego perka. Konwertujemy załogę na nowy system i otrzymujemy załogę: 67 poziomów.   Gdybyśmy zwiększyli liczbę podręczników w wariancie drugim i pierwszym to różnica na korzyść wariantu 2 byłaby jeszcze większa. Jeżeli ilość załogantek byłaby większa w wariancie drugim i pierwszym to ta różnica na korzyść wariantu 2 byłaby mniejsza lub nawet korzystniej wyszlibyśmy na 1 wariancie. Jeżeli ilość załogantek byłaby mniejsza to przewaga wariantu 2 nad 1 jeszcze by urosła.   No chyba że mam jakiś błąd w obliczeniach.   Jesteś pewien że to nie jest 80% przy 100% wyszkolenia umiejętności na każdym z załogantów?  

ApocalipticSnowflake:   Aktualnie załoga która nie ma wystarczająco doświadczenia do pierwszego perka będzie zamieniana na książki na zasadzie sumowania całości doświadczenia i podzielenia przez 4 po czym zaokrąglania do góry jako że najmniejsza książka daje 25 tysięcy.  Tak więc tak bardzo opłacalne jest użycie książek na załogach mających więcej członków jak E100 z 6 załogantami. Po czym zamiana na książki w nowym systemie spowoduje że dostaniesz 50% więcej aniżeli aktualnie. W drugą stronę działają książki 850 tysięcy na 1 załoganta. Na 4 osobowej załodze dostaniesz efektywnie 212.5 tysięcy doświadczenia. Ale za to na załogach dwuosobowych zyskujesz 425 tysięcy w nowym systemie. 

View Postares354, on 22 July 2021 - 01:09 AM, said: Dla mnie kuriozalne jest jedno. 

Gracze chcą zmiany bezużytecznych perków co mają teraz, odciążenia dowódcy, poprawy komfortu na pojazdach z 3 załogantami. 

Co robi WG; Cały system wywala do kosza i wprowadza nowy, którego nikt nie przemyślał, po co ? 

Po co na tym forum Pan ApocalipticSnowflake, skoro jedyne co robi to spam na tym i angielskim forum jaka to załoga 2.0 jest genialna, mimo wytykania wielu wynaturzeń.    Dajcie ludziom to co chcą; nowe mapy, rebalans golda, zniwelowanie hulldown mety, i potem dopiero dopieszczenie ZAŁOGI jaką mamy. 

Nie wciskaj nam kitu, że nas słuchacie, dziękuje za uwagę. 

ApocalipticSnowflake: Dzięki za miłe słowa. Fajnie by było jakbyś podparł to tylko wiadomością gdzie piszę że załoga jest genialna. Jeżeli uważasz że "spamuje" to polecam przeczytać definicje tego słowa, bo ono zdecydowanie nie oznacza "odpowiada na pytania". Ja też z poziomu gracza uważam że niektóre rzeczy wymagają poprawek. Ale jestem realistą niektóre elementy nowego systemu są super. Ogólnie zmiany z pierwszej iteracji w drugiej oceniam zdecydowanie na krok dobrą stronę.

View Postbolo99, on 22 July 2021 - 08:48 AM, said:   Pytanie jak będą liczyć ilość książeczek, od każdego załoganta czy od średniej expa w załodze?
  A wiadomo już jak będzie liczona ilość książeczek dla rekrutów z koszar? Dla każdego z osobna czy też jakoś uśredniają (np. robiąc z nich wirtualną załogę 4 osobową)?

ApocalipticSnowflake: Suma doświadczenia ze wszystkich załogantów / 4. Aczkolwiek developerzy pracują nad lepszymi rozwiązaniami. 

View PostLeszcz_Niezrownany, on 22 July 2021 - 09:36 AM, said: Zmiana była konieczna, a powodów jakie mi przychodzą do głowy jest co najmniej kilka; na chwilę obecną jest cała masa perków która jest bezużyteczna (mentor, stacja przekaźnikowa, żądza zemsty) których nikt nie szkoli (no chyba że już nic innego do szkolenia nie pozostało), teraz ilość perków "rozkłada" się na ilość załogantów co powoduje pewien dyskomfort szkoleniowy - więc załoga 4-osobowa jest łatwiejsza do wyszkolenia niż 2-osobowa. Podręcznikowym przykładem jest załoga EBR-a gdzie załoga szybciej osiąga pełną zdolność bojową niż załoga Mantikory - ilość expa potrzebna do wyszkolenia załogi Mantikory aby umiejętnościami dorównywała załodze z EBRa jest kosmiczna. Załoga (wg testowanej wersji) może osiągnąć 80 poziomów - i koniec i gracz który gra 10 lat nie będzie miał przykokszonej załogi w czołgu z którą gracz który gra krócej ma dziś mniejsze szanse. Wg nowej wersji nowy gracz też może sobie załogę przykoksić (podręcznikami) - ale tylko do 80 poziomu i tyle - dalej już podręczniki nie działają. Bo tak przy okazji takiemu "wyrównywaniu" szans miały służyć podręczniki, tyle że gracze z większym stażem też mogli je kupować. No i na koniec MEGA info dla wszystkich posiadaczy czołgu RUDY 102. Rudy 102 będzie najbardziej poszukiwanym czołgiem w tej grze !!!!!! Załoga tego czołgu działa tak samo jak załogi Sabaton czy The Offspring, ale jest dwunarodowa. tak więc jeden czołg daje dwóch unikatowych instruktorów (podejrzewam, że jego cena pójdzie w górę a ci co go mają mogą czuć się mega szczęśliwcami)   Pozdrawiam  

ApocalipticSnowflake:   Dobrze rozpisane plusy i minusy. Dziękuję :medal:.  

View PostKIRYUking, on 22 July 2021 - 11:53 AM, said: mnie w tym wszystkim zastanawia co innego wygląd "nowej" załogi inne aspekty już rozpisują przedmówcy więc sam się nie będę rozpisywał. do rzeczy, dlaczego załoga złożona z samych kobiet ma jako "reprezentacje" w nowym systemie jedną kobietę jako dowódcę a za nią 4 chłopa?! to jest niepokojące. niech dodadzą jakiś edytor wizualny do załóg i niech konwersacja uwzględnia skład osobowy i go odzwierciedlili w nowym systemie tzn. np: jest 6 załogantek na mausie to niech w nowym systemie pokazuje ich łącznie też 6 a nie 5 mimo że ilość jest do przełknięcia to ich wygląd już nie jak cała załoga jest kobieca to niech nowa też taka jest, są 2 kobiety i 2 chłopa to w nowym też itd. itp. a nie takie niepokojące abominacje. chyba że to już poprawili w co wątpię.

ApocalipticSnowflake: Całość aspektów wizualnych nie jest sfinalizowana i jest efektywnie "placeholder-em". Sam wygląd głównej postaci można aktualnie wybrać według preferencji. 

View Postsante_Paulus, on 22 July 2021 - 05:39 PM, said:   Wiesz to na pewno czy tak przypuszczasz? Bo WG nigdzie oficjalnie nie poinformował jak to jest.   Wątpliwość bolo wynika z tego że skoro xp załogi przy wymianie nie jest do siebie dodawany a jest dzielony przez liczbę załogantów to WG może nie być skłonny do dawania w postaci podręczników xpa równego każdemu załogantowi z osobna. Przykład: masz 4 załogantów z xpem na pierwsze 3 perki np takich z Mirny-13, czyli mają każdy z osobna 1470000 xpa. Rekrutujesz ich, zamieniasz załogę na nowy system. Otrzymujesz załogę z uśrednionym xp 1470000.
Jeśli ich nie zrekrutujesz to wg Twojej wersji dostaniesz  4x 1470000 xpa. Wrzucasz to na świeżą załogę w nowym formacie i masz ile?  To już pozostawiam do obliczenia prostego 4 x 1 470 000 xpa. Rozumiesz już?     Aha, jeszcze co do tego że wirtualna załoga 4. 4 pewnie dlatego że jest to typowa załoga w wocie, po pierwsze średnia, po drugie występująca najczęściej chyba, na pewno na wyższych tierach. Są 2 mniejsze wariant: 2 i 3 osoby i 2 większe warianty: 5 i 6 osób. Więc 4-osobowa byłaby rozsądnym wyjściem.  

ApocalipticSnowflake:   Dokładnie tak póki co 4 zostało wybrane jako najczęstszy rozkład załogi. Ale jak już wcześniej wspomniane to wszystko może się jeszcze zmienić.  

View Postbolo99, on 22 July 2021 - 08:38 PM, said: Dokładnie o to mi chodziło :) Pomyślałem o załodze 4 osobowej bo takiej użyło WG w kalkulatorze na stronie. I chyba trafiłem. Przeprowadziłem test ryzykując sfajczenie laptopa, sprawdziłem na alcie, gdzie do konwersji miałem tylko Mikołaja i jedną Śnieżynkę 2020, czyli 3 perki i 2 perki (zerowy niby miał się liczyć). shot_004.jpg Licząc od 100% załogi, przedstawiają oni wartość 1470420 i 630180 expa. W sumie 2100600. Licząc od 0% załogi 2291568 expa. Dostałem za nich 2 książki 250000 i 4 książki 20000, czyli 580000. shot_001.jpg Czyli zaokrąglone w górę 1/4 z 2291568 (2291568/4=572982). Każdy rekrut w koszarach jest traktowany jak członek 4 osobowej załogi i dostaje się za niego książki o wartości 1/4 średniego doświadczenia takiej załogi.  

ApocalipticSnowflake:   Pięknie rozpisane i dokładnie tak to wygląda. To nawet było pokazywane w materiale wideo z pierwszej iteracji testu. 

View Postbolo99, on 23 July 2021 - 08:52 AM, said: Mocno wzrasta. Gdyby to miało wejść w tej formie to należałoby jak najszybciej zrekrutować wszystkich specjalnych na czołgi 2 osobowe, wrzucić na nich książki 850k (wychodzi po 425k na załoganta po uśrednieniu w patchu) i cisnąć nimi na lolkach premium żeby skorzystać jak najwięcej na mnożniku.      Nie zamieniałem ale widać co i jak 111.JPG Tylko nie wiem czemu pokazuje mi 5 SP po konwersji. Nie powinno być 53? Jest OK, 48 pkt. wrzuciło mi w "stare" nowe skille. Tylko komendantka inna, chyba losuje przy każdym uruchomieniu gry.  

ApocalipticSnowflake:   Dokładnie tak. Trochę wyżej wypisałem "efektywne" doświadczenie na książkę stary vs nowy system 

View PostGuliwerReborn, on 23 July 2021 - 09:31 AM, said: Czemu nie dać tej opcji od początku. Jak uczestniczyłem w poprzednim teście to w ankiecie o tym pisałem. Pewnie nie tylko ja, ale WG wiadomo jak odnosi się do uwag graczy ;) Nowa iteracja i nic. Ja mam dużo czołgów i dużo 3 perkowych załóg (bo daje to większość użytecznych perków). Bez czekania do końca roku nie mogę "zmielić" załóg z VIII i  IX, żeby przerzucić to XP na załogę X, która miałem w planach wykorzystać dla VIII-X   Co do 0-perka nich każdemu daje tylko exp co  pierwszy perk i nie będzie problemu, który powstanie jak "koksy" z załogą 0-perk posiadającą już 5 perków przejdą transformacje i za tego perka dostaną w uj exp. Co uczyni koksy jeszcze bardziej wykoksionych i rozwalających grę innym.

ApocalipticSnowflake: To jest bardzo często podsuwanym pomysłem przez społeczność i jak już wcześniej napisałem w tym poście developerzy pracują nad lepszym rozwiązaniem tego problemu. Co do zero perków Sante napisał poprawnie że w ten sposób coś z tego masz i zyskujesz na posiadaniu 0 perków które liczą się jakby mieć jeden dodatkowy "wyższy" perek, a nie dostawać 100k expa "na osłodę". Załoganci Ci są możliwi do zdobycia w sporej ilości wydarzeń, Mapa Globalna, Kampania osobista, a teraz jeszcze masz battle-pass-a. Więc ta opcja jest dostępna właściwie dla wszystkich i wszyscy na tym zyskują. 

View Postbolo99, on 23 July 2021 - 09:40 AM, said: Przecież to kompletnie ne ma znaczenia czy perk zerowy jest liczony jako pierwszy czy jako piąty. Chyba że chodzi o to żeby zerowy i pierwszy były liczone jako dwa pierwsze?

ApocalipticSnowflake: Różnica jest aktualnie gigantyczna. 4 perki 99% = 5 perków 99% jak masz 1 zerowy. Czyli zerowy perk skaluje się do ilości około 2-3 mln expa. Im dalej w las tym szybciej i mocniej się skalują.  

View Postprofes79, on 23 July 2021 - 12:39 PM, said: Było w ogłoszeniu które zniknęło "żeby całą dyskusja byłą w jednym miejscu".

ApocalipticSnowflake: Wszystie wiadomości z tamtego wątku zostały przeniesione do tego więc pisanie na pograniczu mówienia "zostało usunięte" jest dość błędne. Informacja na ten temat jest dostępna w artykule i tak jak już było wspomniane kopie konta na piaskownicy zostały zrobione po 4 lipca:   Dane o stanie kont graczy ( dot. postępów w grze, osiągnięć itd.) zostały zebrane 4 lipca 2021 roku, z wyłączeniem wartości waluty w grze, które są wartościami testowymi.  

View Postszuwax666, on 26 July 2021 - 09:32 AM, said: To mam takie pytanie czysto teoretyczne. Mam załogę sześciosobową 6+ perków. Czy jak zrobię z niej dwie załogi trzyosobowe to zrobią mi się dwie wypasione załogi rangi 80+ a jeśli zrobię z tego 3 załogi dwuosobowe to otrzymam 3 wypasione załogi? Tak to działa?

ApocalipticSnowflake: Tak to był jeden z pomysłów na który wpadli gracze i można go nazwać exploit-em systemu konwersji załogi.

Реклама | Adv