Реклама | Adv
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
 • Rotator
Сообщения форума
Реклама | Adv

Piaskownica - Załoga 2.0 - Wątek Główny

Дата: 21.07.2021 17:24:08
View Postprofes79, on 19 July 2021 - 02:57 PM, said: Ciekawostka; wątek z Wiadomości już wyparował ze wszystkimi komentarzami.

ApocalipticSnowflake: Aby nie dublować wątków i utrzymać dyskusję w jednym miejscu wiadomości z poprzedniego (było ich chyba 8) zostały przeniesione tutaj. 

View PostFatalSkullOfTheDeath, on 19 July 2021 - 03:50 PM, said: Z moim też. To ta dbałość o przejrzystość. Dalej uważam że WG porostu nagina wyniki tak jak im wygodnie. Gdyby tego nie robili dali by audytora z zewnątrz aby rozwiać wszelkiego typu spekulacje :D - tak robią porządne firmy które nie mają nic do ukrycia.

ApocalipticSnowflake: Wytłumaczenie masz wyżej. Nie ma tutaj żadnej konspiracji a wyłącznie chęć posiadania jednego wątku.  

View PostGryziel_zbrojny, on 19 July 2021 - 04:04 PM, said: Zamysł i koncepcja mi się podoba, ogólnie jestem "Za" i mam nadzieję że to wprowadzą.
Powoli obierają poprawny kierunek, jeśli będą mieli na oku motyw ograniczenia tworzenia jakiś rakowych bildów to będzie ok, oby.
Zresztą to że przy tym dłubią raczej każe mi myśleć i gdybać iż wprowadzenie Załogi 2.0 w takiej bądź innej postaci nieco doszlifowanej jest już raczej przesądzone. Pytanie nie "Czy" a "Kiedy".

Najwyższy czas zmienić tą toporną, nudną i przewidywalną mechanikę perków która już srogo trąci myszką, nie da się z tym dyskutować. Takie moje zdanie. : )

ApocalipticSnowflake: Cieszę się że podobają Ci się zmiany. 

View Postrevr, on 19 July 2021 - 04:30 PM, said: Nowe ubranie na to co już jest z kilkoma modyfikacjmi które w sumie zwiekszają rng w grze w szerokim tego słowa znaczeniu, moze to i plus ale wygląd dowodców, zalóg, ich grafik, to dla dzieci. Proste elementy w których mogliby się trzymać starych stylów ale nie, robią ''RGB'' aka sprzęt komputerowy.   Mnie zastanawia jak jest liczony perk zerowy w załodze która jeszcze nie została zrekrutowana. 5perk zaloga to 80lvl w nowej, zerowy jest liczony np. jako wartość 5 umiejętności a co z załogą w koszarach która jest jeszcze nie wytrenowana?, wygląda że sie na tym straci, na tym że zostają w koszarach jako rekruci.   WG zróbcie może tak by zerowy miał wartość punktową 5 perka dzisiejszej załogi by ludzie co zostawią rekrutów nie byli za bardzo stratni.

ApocalipticSnowflake: Możesz przyjąć że perk zerowy zawsze jest liczony jako ten który daje najwięcej doświadczenia czyli jak masz załogę z jednym perkiem to on daje tyle doświadczenia jak drugi.A jak masz załogę z czterema to daje tyle doświadczenia jakby był piątym. Inaczej mówiąc załoga z 0 perkami bardzo szybko się skaluje.  

View Postb0d3ck, on 19 July 2021 - 04:49 PM, said: Widzę, że WG wyciągnęło bardzo mizerne wnioski z poprzedniej iteracji. Zacznijmy od minusów: - Pierwsze Primo i najważniejsze Posiadając dajmy na to 5 perków mamy przykładowo (3 x umiejętności i 2 x dla całej załogi np bia i naprawa) co daje przy 4 załogantach  3 x 4 +2 =14 różnorodnych umiejętności. W załodze 2.0 max 8 różnych. Co za tym idzie jesteśmy okradani z poświęconego czasu i pieniędzy. WG kroi skilla załogi.  - Drugie Primo Ultimo Skok na kasę instruktorzy specjalni za kasę Sabbaton Offspring i Bayer Full . Płacisz masz lepiej niż ten co nie płaci.  - Trzecie Primo Bambino Nabijacie w bambuko graczy, którzy od setek tysięcy lat utrzymując waszą firmę nabijają godziny szkoląc załogę powyżej 5 poziomu 7 czy 8 perkowa załoga tworzona w pocie czoła dniami i nocami przestaje mieć znaczenie.

ApocalipticSnowflake: Jeżeli chodzi o pierwszy punkt to nie do końca. Ponieważ spora ilość umiejętności jest teraz połączona w jedną np: Gładka jazda ma teraz w sobie także strzelanie z biodraRozeznanie w sytuacji zawiera w sobie Zwiad oraz wzmocnienie sygnałuNaprawa Polowa to połączenie naprawy i zbrojmistrzaŚrodki bezpieczeństwa to połączenie gaszenia pożarów z "czystość i porządek" oraz dodatkowym efektem umiejętności Tak jak sante wspominał. Ilościowo masz mniej ale jakościowo dostajesz więcej. 

View PostYubers, on 19 July 2021 - 05:25 PM, said:
O ile pamiętam na pierwszej literacji był ustawiony czas, po którym nierozdysponowani załoganci nawet Ci z perkami zamienią się automatycznie w podręczniki i był to o ile pamiętam koniec roku. Może to rozwiązanie będzie dalej stosowane?

ApocalipticSnowflake: To dalej istnieje i dzieje się automatycznie po wejściu do gry. Wszyscy załoganci nie mający przynajmniej 1 umiejętności są zamieniani na podręczniki z ilością doświadczenia zbliżoną do tego jaki postęp do pierwszej umiejętności na niej osiągnąłeś. 

View Postbolo99, on 19 July 2021 - 06:59 PM, said: Co się dzieje z załogami złożonymi tylko z przyszłych instruktorów (np. 4 Śnieżynek)? Dostają "normalnego" dowódcę a Śnieżynki zostają instruktorami w tym czołgu? Co jeżeli jeszcze nie przysługuje tej załodze 4 instruktorów? Jedna Śnieżynka jest zablokowana na tym czołgu czy trafia do Koszar? Co się dzieje z załogami mieszanymi (dowódca Buffon, reszta "normalsi" )? Dostają normalnego dowódcę a Buffon na instruktora? Czy może wszyscy instruktorzy lądują w barakach i można ich od nowa wybierać? Dobrze rozumiem że trzymając unikalnych załogantów w barakach w dniu wejściu patcha, jestem stratny bo zostaną tylko instruktorami?   Jakbym nie liczył, wychodzi mi że mam za dużo przeciętnych załóg, które wystarczały a po zmianach będę miał dużo słabych załóg. Tylko całkowite zresetowanie punktów xp załogi i ponowne ich przydzielenie w nowym systemie jest imo uczciwe.

ApocalipticSnowflake: Ilość doświadczenia z załogantów specjalnych jest zamieniana na nowy system po czym dowódca zostaje jako "twarz" zespołu, a dodatkowo dostajesz instruktorów. Dodatkowo niektórzy instruktorzy są także dodani jako opcjonalne skórki dla załogi Wszyscy instruktorzy domyślnie lądują w "barakach" i dopiero sami ich przydzielamy do pojazdu. 

View PostPo1nter, on 19 July 2021 - 09:34 PM, said: No nie mówcie, że zabrali przypisanie dowódcy do 3 maszyn, najlepsza opcja jaką wprowadzili, to ją teraz zabrali. 

ApocalipticSnowflake: To jest nadal  prawdą i można wyszkolić załogę na 3 czołgi tego samego typu i nacji. W artykule były wypisane tylko zmiany względem pierwszej iteracji. 

View PostRagnarokPriest, on 20 July 2021 - 01:46 PM, said: Proste dla mnie zmiana nie potrzebna zmiana stary system działa lepiej  wiec mówie NIE DLA ZAŁOGI 2.0 brak współzamiennych załóg dla pojazdów premium i drzewkowych np strv103b zamieniał sie zalogą z strv s-1 teraz nie mogę tego zrobić muszę trenować załogę na s-1 w starym systemie mogę mieć wszystko w nowym mam ograniczoną ilość 

ApocalipticSnowflake: Zupełnie nie. Czołgi premium dalej mogą przyjmować każdą załogę tej samej nacji i tego samego typu i nie trzeba załogi przeszkalać na czołg premium. 

View PostAtaman_, on 20 July 2021 - 03:34 PM, said:
Bana mu dać za pisanie w języku angielskim w polsko języcznej sekcji. A tak na poważanie, już chyba jestem za stary , bo mało co rozumiem z tego wszystkiego. Czyli teraz będziemy robić build'y jak w Diablo?

ApocalipticSnowflake: Sstyx to Ona. Nasza Czeska CM-ka :girl: Buildy jak w diablo to trochę za dużo powiedziane. 

View Postb0d3ck, on 20 July 2021 - 05:54 PM, said: ok umiejętności radiooperatora mało użyteczne, mentor średnio ale czystość i porządek oraz zbrojmistrz bardzo użyteczne. Czystość i porządek sprawdza się w każdej bitwie sporo redukuje szansę podpałki zwłaszcza z automatyczną gaśnicą. Dlaczego mają mi to zabrać? Ty to przyznaj, że po prostu chcesz dostać darmowe perki dla słabych załóg dlatego Tobie się ta zmiana opłaca - graczom z większym przebiegiem się nie opłaca

ApocalipticSnowflake: Nikt tego nie zabiera. Te rzeczy są zaimplementowane w inne umiejętności tak jak opisane trochę wyżej. 

View Postbolo99, on 21 July 2021 - 11:27 AM, said: Już zadawałem to pytanie ale nikt nie odpowiedział (bo na teście tego nie da się sprawdzić), ale może przez analogię. Czy załogi blokują się razem z czołgami na bitwach klanowych?

ApocalipticSnowflake: Hej Bolo dobrze widzieć znajomych z naszej starej gwardii UG.  Co do bitew klanowych to załoga nie będzie blokowana czyli identycznie jak teraz. W bitwach klanowych jedyne co jest blokowane to czołg ale ta blokada po prostu uniemożliwia wejście nim do gry klanowej, a nie kompletnie zakazuje grania.  

Реклама | Adv